De blauwe duivel
De Blauwe Duivel: Een Kritische Blik op de Nieuwe Economische PolitiekMaak kennis met De Blauwe Duivel, een bundel met drie meeslepende novellen van Ilf en Petrov. Oorspronkelijk gepubliceerd als feuilletons, laten deze verhalen ons kennismaken met schrijnende situaties uit de periode van de Nieuwe Economische Politiek. Met scherpe pen stellen de auteurs problemen aan de kaak die te maken hebben met persoonsverheerlijking, on... lees meer over dit product
Prijzen gevonden tussen de € 15,89 en € 15,89
Productinformatie
De Blauwe Duivel: Een Kritische Blik op de Nieuwe Economische Politiek
Maak kennis met De Blauwe Duivel, een bundel met drie meeslepende novellen van Ilf en Petrov. Oorspronkelijk gepubliceerd als feuilletons, laten deze verhalen ons kennismaken met schrijnende situaties uit de periode van de Nieuwe Economische Politiek. Met scherpe pen stellen de auteurs problemen aan de kaak die te maken hebben met persoonsverheerlijking, ongewenste onzichtbaarheid en ethische dilemma's.
Een Man van Formaat: Persoonsverheerlijking en Onzichtbaarheid
In het eerste verhaal, "Een Man van Formaat," worden we geconfronteerd met de vraag hoe persoonsverheerlijking kan leiden tot ongewenste onzichtbaarheid. Ilf en Petrov nemen ons mee naar een wereld waar de problematiek rondom deze kwestie scherp naar voren komt. Dit verhaal dwingt ons na te denken over de gevolgen van het constant verheerlijken van individuen in onze samenleving.
Ongewone Gebeurtenissen in Kolokolamsk: Een Metafoor voor Rusland
In "Ongewone Gebeurtenissen in het Leven van de Stad Kolokolamsk" worden de inwoners van een geïsoleerd en achterlijk stadje geconfronteerd met een existentiële vraag. Moeten ze de kip met de gouden eieren slachten, of moeten ze deze kostbare bron van welvaart behouden? Dit verhaal dient als een metafoor voor Rusland en stelt op intelligente wijze de vraag of economische vooruitgang belangrijker is dan het behouden van tradities en waarden.
Een Nieuwe Sheherazade: Het Vertrouwd Raken met Fenomenen
De laatste novelle, "Een Nieuwe Sheherazade uit Duizend en één dag," neemt ons mee op een avontuurlijke reis waar we kennismaken met nieuwe Ali Baba's, veertig boekhouders en de Staatscommissie ter Sjeik-liquidatie. Ilf en Petrov dagen ons uit om nieuwe fenomenen te ontdekken en ons bewust te worden van de absurde kanten van het leven. Deze novelle doet denken aan hun eerdere werken, Het Gouden Kalf en De Twaalf Stoelen, en laat ons genieten van hun kritische pen en meesterlijke verbeelding.
Met De Blauwe Duivel tonen Ilf en Petrov zich op hun best en weten ze het beste uit hun eerdere werken te combineren. Laat je meeslepen door deze verhalen vol satire, humor en scherpe maatschappijkritiek.
Korte specificaties
Afmetingen
Afmetingen | 21,1 x 13,6 x 2,2 cm |
Afmetingen | Afmeting: 21,1 x 13,6 x 2,2 cm |
Gewicht | 248 g |
Overig
Aantal pagina's | 174 pagina's |
Auteur(s) | |
Bindwijze | Paperback |
Druk | 1 |
Illustraties | |
Studieboek | |
Taal | Nederlands |
Uitgever | |
Verschijningsdatum | Nov-95 |
Vertaald door |
Algemeen
EAN | 9789080154438 |
---|