Autisme en zintuiglijke problemen
Autisme en Zintuiglijke Problemen: Begrijp en BegeleidAl jaren is bekend dat mensen met autisme te maken hebben met zintuiglijke problemen. Ze kunnen overgevoeligheid of ondergevoeligheid ervaren, of zelfs beide tegelijk. De impact van deze zintuiglijke prikkels kan enorm zijn, zoals volledige paniek door tl-verlichting of een lichte aanraking. Sommige geluiden kunnen volledig aan hen voorbijgaan, terwijl andere geluiden hen ... lees meer over dit product
Prijzen gevonden tussen de € 50,53 en € 50,53
Productinformatie
Autisme en Zintuiglijke Problemen: Begrijp en Begeleid
Al jaren is bekend dat mensen met autisme te maken hebben met zintuiglijke problemen. Ze kunnen overgevoeligheid of ondergevoeligheid ervaren, of zelfs beide tegelijk. De impact van deze zintuiglijke prikkels kan enorm zijn, zoals volledige paniek door tl-verlichting of een lichte aanraking. Sommige geluiden kunnen volledig aan hen voorbijgaan, terwijl andere geluiden hen diep kunnen beïnvloeden. Deze hyper- en hyporesponsiviteit zijn officiële kenmerken van Autisme Spectrum Stoornis (ASS),volgens de DSM-5, het meest gebruikte diagnostische handboek.
Inzichten en Interventies
Autisme en Zintuiglijke Problemen biedt diepgaand inzicht in de aard van deze diverse zintuiglijke problemen en hoe ze leiden tot aanzienlijke stress. Daarnaast worden er richtlijnen gegeven voor het herkennen en erkennen van deze problematiek, samen met uitgebreide informatie over mogelijke interventies.
Voor Hulpverleners en Ouders
Dit boek is van onschatbare waarde voor alle hulpverleners die werken met kinderen, jongeren en volwassenen met een autismespectrumstoornis. Het biedt concrete adviezen aan professionals zoals (ortho)pedagogen, psychologen, fysiotherapeuten, ergotherapeuten, logopedisten en andere betrokkenen die deze kennis naar de praktijk moeten vertalen. Maar ook ouders van kinderen met autisme zullen waardevolle inzichten en bruikbare adviezen vinden om thuis mee aan de slag te gaan.
Auteurs met Expertise
Dit boek is geschreven door deskundige auteurs op dit gebied. Ina van Berckelaer-Onnes is een emeritus hoogleraar orthopedagogiek aan de Universiteit Leiden en heeft zich gespecialiseerd in ontwikkelingsstoornissen, met name op het gebied van autisme. Ze is tevens auteur van diverse internationale publicaties. Steven Degrieck is orthopedagoog bij Autisme Centraal (Vlaamse Dienst Autisme) in Gent en geeft vanuit dit expertisecentrum opleidingen over autisme, zowel nationaal als internationaal. Miriam Hufen is ergotherapeut en heeft expertise in sensorische informatieverwerking. Als hoofd van Anders Kijken Naar Kinderen in Leiden verzorgt zij studie- en lezingendagen over sensorische informatieverwerking (SI) en aanverwante onderwerpen.
Korte specificaties
Afmetingen
Afmetingen | Afmeting: 24 x 16 x 1,6 cm |
Gewicht | 298 g |
Functies
Kaarten inbegrepen |
Overig
Aantal pagina's | 152 pagina's |
Auteur(s) | |
Bindwijze | Paperback |
Druk | 1 |
Extra groot lettertype | |
Illustraties | |
Studieboek | |
Taal | Nederlands |
Uitgever | |
Verschijningsdatum | Apr-17 |
Algemeen
EAN | 9789024406715 |
---|